شبکه مجازی خیرین کشور
  •   سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸
هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی             شرایط متولی وقف             احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف             به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام             جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه             پزشکان بدون مرز             همدلی             اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص             آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک             جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید            

شرکت مهندسی نرم افزار شقایق؛ کمپین «حمایت از دریا دلان تشنه» را راه‌اندازی کرده است. این کمپین در نظر دارد برای مردم منطقه دشتیاری سیستان و بلوچستان مخزن آب خریداری کند تا اهالی این روستاها بتوانند از آب شرب سالم و بهداشتی استفاده نمایند.

این روزها مردم منطقه دشتیاری از توابع شهرستان چابهار آب شرب ندارند و مجبورند برای رفع تشنگی خود از آب آلوده ای که در حوضچه های سیمانی رو باز که با تانکرهای آبرسان براشون پر میشه استفاده کنند.

تیم فاندینو به منظور جمع سپاری مالی این کمپین؛ گروه خود را به این منطقه اعزام کرد. گزارش این بازدید به شرح زیر می‌باشد: 

گزارش تیم فاندینو از منطقه دشتیاری

 منطقه دشتیاری سیستان و بلوچستان، جایی که مردمانش دلشان به بزرگی دریاست. مردمانی قناعت پیشه که تشنگی در کنار دریا را تاب می‌آورند و دم نمی‌زنند. مردمانی مظلوم و نجیب که در عین ناباوری آب شرب ندارند و مجبورند از آبی که بصورت هفتگی توسط تانکر سیار آبرسان در حوضچه های سیمانی رو باز که کاملا غیر بهداشتی است یا از چاله هایی‌ که خودشان آن را حفر کرده اند تا در زمان بارندگی، آب باران درآن  جمع شود استفاده نمایند. «به این چاله به گویش محلی هوتک می گویند»

روستای رانک یکی از روستاهای منطقه دشتیاری است. تا چشم کار می‌کند بوته‌ است و خاشاک، گرمای هوا بالای 45 درجه است به همین دلیل در ساعات ظهر رهگذری در روستا مشاهده نمی‌شود. گاهی صدای بزهای رها شده در روستا با صدای باد همراه می‌شود و سکوت را می‌شکند. در ابتدای این روستا حوضچه سیمانی رو باز که جداره آن جلبک زده و آب اندک گل آلودی در ته آن باقی مانده است. به محض اطلاع اهالی روستا از حضور ما، کودکان و چند تن از بزرگان روستا به سرعت نزدیک ما شده و بعد از آگاهی از علت حضور ما از مشکلات خود با ما سخن می گویند. یکی از اهالی روستا می‌گوید: " روستاهای اینجا وضعشان همین است، آب پیدا نمی‌شود. باید منتظر تانکر بمانیم، آبی که در این حوضچه های سیمانی ریخته می شودکفایت نمی‌کند و مردم مجبورند از آب "هوتک های" غیر بهداشتی روستاهای مجاور برای شست ‌وشو و گاهی پخت و پز و نوشیدن استفاده کنند که این امر باعث ایجاد انواع بیمارهای در بین اهالی منطقه گردیده است. دام‌هایمان همیشه تشنه ‌اند و کشاورزی و باغات ما از بین رفته است."

با توجه به پراکندگی روستاهای بازدید شده، خرید این مخزن ها به چند فاز تقسیم بندی و قرار است در فاز اول برای چهار روستای محروم بخش پلان منطقه دشتیاری مخزن آب 8500 لیتری خریداری گردد.

 هزینه های اجرای این طرح به شرح جدول زیر پیش بینی گردیده است:

راه‌های حمایت از این کمپین «حمایت از دریا دلان تشنه»

  •  پرداخت از طریق سایت فاندینو
  • پراخت به کارت شرکت مهندسی نرم افزار شقایق به شماره 6104-3377-2925-1254
درج اطلاعات ستاره دار (*) الزامی است.
verification
سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo