شبکه مجازی خیرین کشور
  •   دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف             به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام             جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه             پزشکان بدون مرز             همدلی             اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص             آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک             جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید             هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی             شرایط متولی وقف            

داشتن سرپناه مناسب حق همه انسان‌هاست. اما در بعضی مناطق کسانی هستند که از این امکان بی‌بهره‌اند که غالبا هم بدسرپرست یا بی سرپرست می‌باشند.

باید به این واقعیت مسلّم توجه داشت که مسکن نه به عنوان سرپناه بلکه به مثابه وسیله ای است که می بایست معیارهای اساسی لازم برای ایجاد پیوند بین زندگی خانواده و محیط را دارا باشد. واحد مسکونی محور اصلی زندگی والدین و فرزندان است و باید شامل فضای کافی برای غذا (تهیه، مصرف و ذخیره)، دورهم نشستن، خوابیدن، فعالیت‌های فردی از قبیل انجام تکالیف اعضا و کوشش‌های دیگر باشد، مسکن بر بهره‌‍وری و ثبات خانواده تاثیر می‌گذارد و احساس عزّت و سربلندی و نیز حاکمیت امنیت و آسایش بر ساکنین آن باید تحقق یابد. به همین دلیل رسول اکرم(ص) برخوردار بودن از خانه خوب را از نشانه‌های سعادت دانسته‌اند.

خانه سازی آن‌قدر در اسلام اهمیت دارد که از روزی که مسلمانان در پی تهیه وجهی برای احداث آن است دوست خدا شمرده شده و برای چنین مبلغی نباید خمس بدهد.

ما چند نفر از این انسان‌ها را شناسایی کردیم و قصد داریم تا با یاری شما و همت جهادگران دو خانه نیازمند روستایی در استان خوزستان را تعمیر، نوسازی و رنگ آمیزی کنیم و برایشان سرویس بهداشتی مناسب و حمام بسازیم.

برای انجام این مهم و تامین مصالح مورد نیاز مبلغ 10،000،000 تومان نیاز است که امیدواریم با حمایت‌های ویژه شما نوع دوستان گرامی این پروژه به سرانجام برسد.

درج اطلاعات ستاره دار (*) الزامی است.
verification
سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo