شبکه مجازی خیرین کشور
  •   دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
پزشکان بدون مرز             همدلی             اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص             آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک             جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید             هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی             شرایط متولی وقف             احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف             به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام             جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه            

در دنیای امروز که سرگرمی‌های زیادی برای بچه‌ها وجود داره تا باهاش وقتشون رو بگذرونن و حتی ازشون یاد بگیرن، هستن بچه‌هایی که آرزو دارن روستاشون یه کتابخونه داشته باشه تا بتونن کتاب‌هایی جز کتاب درسی بخونن و باهاش دور دنیا رو سفر کنن.
کتاب خوندن باعث میشه قوه تخیل بچه‌ها تقویت بشه و حتی بهشون کمک می‌کنه تا بهتر بنویسن و دانش‌شون رو افزایش میده. ما سال‌هاست که بصورت شخصی برای کودکان ایران زمین کتابخونه ساختیم و براشون کتاب فراهم کردیم.

این‌بار عشق و آرزوی بچه‌های روستای آبادان ما ر ا به سمتی هدایت کرد که بتونیم کاری بزرگ و ماندگار انجام بدیم. حال به کمک مهربانه و شما عزیزان قصد داریم برای کودکان روستای آبادان از توابع ایرانشهر یک مرکز فرهنگی بسازیم که کودکان این سرزمین هم بتونن آینده‌ی بهتری برای خودشون و دیگران رقم بزنن.

کتابخانه این روستا در سال ۱۳۷۸، ابتدا در مدرسه ی روستا تشکیل و پس از چند سال فعالیت، به دلیل نیاز مدرسه به مکان کتابخانه برای کلاس درس، کتابخانه به مکان کوچکی درخانه بهداشت قدیمی روستا منتقل می شود.
مسئول کتابخانه خانم مرضیه محمود زهی، از قشر بسیار محروم این روستاست که با حمایت‌های همکاران این طرح توانسته بدون رفتن به کلاس درس، ابتدا دیپلم و سپس مدرک کارشناسی خود را بگیرد. علاقه‌ی او به کتاب و کتابخوانی و بکاربردن شیوه‌های خلاق، باعث شده که کودکان و نوجوانان بسیاری، به خواندن علاقه‌مند شوند.

هم‌چنین حضور افراد فرهنگی چون آقای «برهانی»، که خود نویسنده‌ توانایی است و تاکنون جوایز بسیاری را از آن خود کرده و حمایت‌های او از فعالیت‌های ترویجی شورای کتاب کودک، باعث می‌شود، فکر ساختن مکانی آموزشی/ فرهنگی دغدغه‌ی ذهنی ما شود تا نه تنها کودکان این روستا، بلکه کودکان روستاهای نزدیک نیز بتوانند از این امکان فرهنگی بهره ببرند.

تقبل بخشی از هزینه‌های ساخت این مکان از سوی خانم و آقای خیری که خود معلم بازنشسته و علاقه‌مند به حوزه‌ی کتاب و کتابخوانی هستند، باعث شد که کار ساخت کتابخانه را شروع کنیم و همزمان به دنبال جذب حامیان مالی دیگر باشیم. خوشبختانه تا کنون با کرامت‌های مردمی توانسته‌ایم ۸۰٪ ساخت این پروژه را به پیش ببریم و امیدواریم بتوانیم تا قبل از پایان سال جدید، آن را به بهره برداری برسانیم..

درج اطلاعات ستاره دار (*) الزامی است.
verification
سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo