شبکه مجازی خیرین کشور
  •   دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص             آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک             جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید             هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی             شرایط متولی وقف             احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف             به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام             جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه             پزشکان بدون مرز             همدلی            

مرحوم حاج «میرزا عبدالله توسلی»، خیر و نیکوکار بزرگ و فرهنگ دوست در سال ۱۲۵۹ در  دماوند به دنیا آمد؛ وی در کودکی پدرشان را از دست داده و در ۱۲ سالگی همراه مادر و برادرشان به دعوت دایی بزرگشان حجت‌الاسلام شیخ احمد اخویان به تهران رفته و در همان‌جا سکنی می‌گزینند. خانواده توسلی از خانواده‌های صالح و مذهبی دماوند بوده است که ایشان با توجه به درگذشت پدر در کنار مادرشان که از بانوان مؤمنه, از محبان اهل‌بیت (ع) بوده، بزرگ می‌شوند. وی با لطف الهی و با راهنمایی و یادآوری نکات مهم مسائل مذهبی و شرعی آغاز به کسب و کار می‌کند و با پشت کار و تلاش فراوان به بازار تهران راهنمایی می‌شود. پس از اتمام خدمت وظیفه، کار کسب را با دقت بیشتری پیگیری کرده و در آغاز مجدد کار، مردم از شهرستان‌ها کالا به صورت امانت به فروش می‌رساندند و ایشان با امانت‌داری کامل کالاها را می‌فروخته و پس از کسر هزینه و حق‌العمل بقیه را به حساب آنها واریز می‌کرد.

این موضوع سبب می‌شود با توفیق و رحمت الهی کسب و کار حاج «میرزا عبدالله توسلی» رونق گرفته و کم‌کم به عنوان یک تاجر معروف و مشهور مطرح شوند. مرحوم حاج توسلی به مسجدسازی به عنوان پایگاه تبلیغ، گسترش مسائل اسلام و مذهب شیعه و جذب مردم به آنها و نیز حل مشکلات مادی و معنوی مردم اهتمام ویژه داشت که می‌توان ایشان را به بزرگ مسجدساز ایران لقب داد. 

این خیر و نیکوکار بزرگ و فرهنگ‌دوست از جمله نیکوکارانی است که کار ساخت، مرمت و نوسازی بیش از ۴۰۰ مسجد را در کارنامه خود ثبت کرده است، عمر وی سرانجام در اسفند ماه ۱۳۵۵ در شهر قم به سرآمد و در حیاط حرم مطهر حضرت معصومه (ع) به خاک سپرده شد.

مشارکت در احداث مساجد اعظم قم، جامع دماوند، جامع علی ابن ابیطالب (ع) رودهن، جامع آبسرد دماوند و جامع بومهن و مشارکت در احداث مسجد بزرگ هامبورگ و مرمت مسجد سپهسالار قدیم در بازارچه مروی و مسجد رضوی قم و ساخت تعداد بسیاری مساجد خیریه و مدرسه در کارنامه بشردوستانه این خیر مسجدساز خودنمایی می‌کند.

درج اطلاعات ستاره دار (*) الزامی است.
verification
سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo