شبکه مجازی خیرین کشور
  •   سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸
احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف             به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام             جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه             پزشکان بدون مرز             همدلی             اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص             آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک             جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید             هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی             شرایط متولی وقف            

آخرین اخبار

آخرین همایش ها

0
چگونه با سالمندان رفتار کنیم؟

یکی از بزرگترین معضلات و درد های سالمندان تنهایی و نادیده گرفته شدن ازسوی اطرافیان است .برای جلوگیری از این موضوع باید امکاناتی فراهم شود تا از سالمند در کنار فرزندان و نزدیکانش نگهداری و مراقبت شود و این مهم می تواند در منزل خود سالمند و توسط یکی از نوه ها یا به وسیله یک پرستار سالمند امین و متعهد صورت پذیرد.

احترام به سالمند نکته ای که هرگز نباید فراموش شود!

حفظ حرمت و جایگاه سالمندان در خانواده، موجب تقویت حس ارزشمندی آنها می شود و قدرشناسی شما را از زحمات بی دریغ آنان در طول یک عمر زندگی پربرکت شان میرساند.
 

حفظ استقلال سالمندان الزامی است!

عدم استقلال مهمترین دغدغه‌ فکری و روانی بسیاری از سالمندان است که به واسطه بیماری و یا زندگی در خانه یکی از فرزندان، مجبور به پذیرش آن هستند. نه بی خیال آنان شوید و نه از سردلسوزی و محبت زیاد، رسیدگی های بدون ضرورت داشته باشید.
 

روحیات متفاوت سالمندان را دریابید!

تحولات جسمی و روانی در سالمندان که نتیجه افزایش سن سالمندان است کاملا متفاوت با روحیات دوران جوانی و میانسالی شان است.
 

حس مفید بودن را تقویت کنید!

معمولا سالمندان با وجود ضعف و ناتوانی جسمانی و یا آسیب پذیری در برابر بیماریها همواره در تلاشند که به خود و دیگران این مهم را ثابت کنند که هنوز مانند گذشته سالم هستند و می توانند فرد موثری باشند.

حال اگر اطرافیان بتوانند از نظر ذهنی حس موثر و مفید بودن را به سالمندشان القا کنند، نه تنها باعث می شوند آنان جایگاه  خود را مخاطره آمیز نبینند بلکه با افزایش اعتماد به نفس شان، موجب کاهش احساس ترس و اضطرابشان نیز شوند.

حفظ سلامت سالمندان

ضعف و اختلال در حافظه، از دست دادن شغل و بازنشستگی، مرگ همسر، ترک فرزندان و ابتلا به بیماری‌های مزمن از جمله مهمترین مسائل تجربه شده در این دوران است که باعث اختلال در سلامت روان و ناامیدی از زندگی می گردد.

 

 ما معلم اخلاق فرزندانمان هستیم


فرزندان ما رفتارهای ما را الگو برداری می کنند. آنها با ما همانطوری رفتار خواهند کرد که امروز ما با والدینمان رفتار می کنیم. توضیحات ما مشکلی را حل نمی کند زیرا یک واقعیت و اصل مسلم در تربیت می گوید:«فرزندان ما همان چیزی می شوند که ما هستیم نه آن چیزی که ما می خواهیم بشوند.» (دکتر عبدالعظیم کریمی، چهل نکته تربیتی)

درج اطلاعات ستاره دار (*) الزامی است.
verification
سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo