شبکه مجازی خیرین کشور
  •   دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸
جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید             هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی             شرایط متولی وقف             احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف             به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام             جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه             پزشکان بدون مرز             همدلی             اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص             آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک            
0
طراحی زمین بازی با استفاده‌ مجدد از زباله‌ها و منابع بازیافتی
 

دو شرکت yeast و busurama با استفاده مجدد از زباله‌ها و منابع بازیافتی یک زمین بازی متفاوت ساختند. نمایشگاه basurama در اسپانیا بر گسترش استفاده از منابع بازیافتی توجه و تمرکز دارد. از طرفی دیگر ‌yeast یک استودیو طراحی تایوانی است که هدفش ایجاد اقدامات طراحی تجربی و آزمایشی به شیوه‌ای است که شهروندان را جذب و آن‌ها را به سوی استفاده مناسب از مواد بازیافتی تشویق کند.

 

حاصل همکاری مشترک این دو گروه، ساخت پارکی است که کاملا از منابع و مواد قابل بازیافت تشکیل شده است. ویژگی خاص این زمین بازی، نصب و راه‌اندازی تاب ۴ متری است که به ندرت دیده‌ایم. مهم‌ترین هدف این پروژه تغییر و جایگزین ساختن لوازم پارک‌ها از مواد پلاستیکی به مواد بازیافتی در نظر گرفته شده است. این زمین بازی با وجودی که در یکی از بزرگراه‌های اصلی تایوان واقع شده، از ماشین‌ها و موتورها خالی و مانند جزیره‌ای جدا افتاده است.

اعضای هر دو گروه مطمئن بودند که این مکان با وجود آلودگی‌های صوتی و هوا باز هم می‌تواند برای مردم جذاب و مفید باشد.


تیرهای چراغ برق بازیافتی متعلق به دولت تایوان و برج‌های خنک‌کننده قدیمی دو عنصر اصلی در ساخت این محوطه هستند. این پارک به مساحت ۱۸ در ۱۶ و ارتفاع ۱۴ متر با رنگ زرد روشن خود کاملا متمایز است.


به علاوه طراحان تیم با جوش دادن تیرهای چراغ برق، چهار تاب در سایزهای مختلف هم ساخته‌اند. این پارک به عنوان نمونه‌ای آزمایشی از پارک‌های ساخته شده از مواد بازیافتی تا پایان سال ۲۰۱۷ فعالیت خود را ادامه خواهد داد.

 

- تاب‌های کوچک‌تر که صندلی آن‌ها از تایرها ساخته شده‌اند مخصوص کودکان طراحی شده‌اند.

- بانوج یا نَنو به منظور محیطی برای استراحت طراحی شده است.

- جایگاه های چند منظوره چوبی

- جزئیات به تصویر در آمده نشان دهنده ی استفاده از تیر های چراغ برق است.

- ساکنین محلی با رده سنی مختلف می توانند از این زمین بازی استفاده کنند.

- اعضای تیم در محل کار

- تصویری از سازه ها و لوازم اصلی پروژه که از دولت تایوان گرفته شده است.

- تطابق ارتفاع تیرهای چراغ برق با پل اصلی ترین ویژگی انتخاب تیرها بود.

- هر یک از این تیرهای چراغ برق از طریق جوشکاری به هم متصل شده‌اند.

درج اطلاعات ستاره دار (*) الزامی است.
verification
سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo