شبکه مجازی خیرین کشور
  •   یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه             پزشکان بدون مرز             همدلی             اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص             آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک             جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید             هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی             شرایط متولی وقف             احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف             به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام            

موسسه مهرآفرین پس از دو سال فعالیت پراکنده در سال ۱۳۸۴ به شکل رسمی توسط خانم فاطمه دانشور فعالیت های نیکوکارانه خود را آغاز کرد. از آن تاریخ تا به امروز ، خانم فاطمه دانشور به همراه همسرشان آقای مهرداد اکبریان قسمتی از سرمایه خود از شرکت سیاحان سپهر آسیا در مهرآفرین به جریان انداختند و به این واسطه بدون کمک هیچ نهاد دیگری تا ۳ سال به فعالیت های نیکوکارانه خود ادامه دادند. ایشان خانه پدری را نیز وقف امور خیریه نموده و دفتر عملیاتی مهرآفرین در میدان شهدا ، در حقیقت همین خانه و ارثی است که از پدر به ایشان رسیده است. ایشان همچنین زمین های پدر را در شهرستان تبدیل به شعبات موسسه مهرآفرین پناه عصر نموده است.

فاطمه دانشور در عهدی که با خدای خود در زمان تشرف به مکه مکرمه می بندد تصمیم می گیرد چنان چه مشکلات شدید او در کسب و کارش برطرف شود ، بخشی از درآمد خود را به امور خیریه اختصاص دهد. پس از بازگشت از مکه امیدهایش زنده شده و کسب و کار او در تجارت و صادرات مواد معدنی رونق می گیرد که حاصل آن شرکت سیاحان سپهر آسیا است که فاطمه دانشور مدیر عامل و سهام دار این شرکت می باشد.

پس از حل مشکلات مالی خانم دانشور تصمیم می گیرد به عهد خود وفا کند و اقدام به تاسیس موسسه نیکو کاری می نماید تا تحت لوای آن بتواند به صورت سازمان دهی شده و پیوسته بخشی از فعالیت های خود را در آن انجام دهد.

با توجه به دانش آکادمیک ایشان در علم مدیریت از ابتدای تاسیس موسسه به شروع پژوهش و تحقیق درباره افراد نیازمند و آسیب پذیر جامعه نمود و با رویکردی نوین به مساله نیکوکاری پرداخت . پس از تحقیقات تصمیم بر آن گرفت که تمرکز خود را روی خانواده های بدسرپرست (به ویژه زنان و کودکان) و همچنین کودکان کار و دانش آموزان بازمانده از تحصیل قراردهد.

موسسه مهرآفرین به قصد تغییر مسیر زندگی کودکان کار از خیابان به زندان به مسیر از خیابان تا دانشگاه و اصلاح فرهنگ خانواده های نیازمند این گروه از آسیب دیدگان را به عنوان گروه هدف خود انتخاب نمود.

رویکرد موسسه مهرآفرین بازگرداندن عزت نفس به مددجویان، جایگزین کردن فرهنگ عزت محوری به جای ترحم محوری، و مبارزه با فقر فرهنگی است و به همین جهت واحد هایی مانند آموزش ویژه مددجویان، مشاوره ، مددکاری در این موسسه تاسیس شده است. نشریه همراز که اولین مجله اختصاصی ویژه مددجویان است نیز در راستای همین نگاه و رویکرد و در جهت اموزش خانواده ها منتشر شده و به دست مددجویان می رسد.

از دیگر نوآوری های موسسه مهرآفرین نیز انتساب یک چهره فرهنگی مشهور و مقبول جامعه به عنوان سفیر مهرآفرین است که حرکتی شناخته شده در موسسات بین المللی غیر انتفاعی مثل یونیسف می باشد و در موسسه مهرآفرین خانم فاطمه معتمد آریا این مسئولیت مهم را پذیرفتند.

فعالیت موسسه:

این مؤسسه که تلاش خود را بر مبنای "مشارکت مردمی در امور نیکوکاری"، "کارآفرینی اجتماعی" و مفاهیم آن، بنا -نموده است، مأموریت خود را به¬این شرح تبیین¬کرده¬است :

پشتیبانی، حمایت و توانمندسازی کودکان بدسرپرست
(بازمانده از تحصیل-کار و خیابان-بی خانمان و آسیب دیده اجتماعی) و مادران آنها
با محوریت باورهای ملی، دینی و بومی به هدف تربیت نسلی توانمند، فرهیخته و
دارای عزت نفس که خود در آینده منشاء حرکت های نیکوکارانه باشند.

اطلاعات تماس:

شعبه مرکزی

تهران میدان شهدا جنب پمپ بنزین خیابان شهید آریایی پور پلاک ۳۰

شماره تلفن: ۳۵۲۶۰

درج اطلاعات ستاره دار (*) الزامی است.
verification
سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo