شبکه مجازی خیرین کشور
  •   سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸
آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک             جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید             هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی             شرایط متولی وقف             احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف             به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام             جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه             پزشکان بدون مرز             همدلی             اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص            

آخرین اخبار

آخرین همایش ها

سازمان های مردم نهاد به عنوان نهادهایی برخواسته از متن جامعه توسط گروهی از شهروندان داوطلب در سطح ملی و بین المللی با یک علاقه مشترک تشکیل و به عنوان نمادی از توسعه یافتگی جوامع معرفی می شوند که عملکرد آنها می تواند یکی از فاکتورهای مهم برای ارزیابی فرهنگ هر کشور به شمار آید.
فعالیت های اجتماعی  و خیرخواهانه در دهه های گذشته ماهیتی سخت افزاری به خود گرفته و تنها در جهت رفع حوائج مادی مددجویان تحت پوشش خود برمی آمد. ولی نگاه امروز نوعی نگاه نرم افزاری است که بیشتر به سمت نوعی توسعه تعاملات وارتباطات بین مؤسسات گام برمیدارد. توانمندسازی در عرصه های اجتماعی، آموزشی و اقتصادی با هدف ایجاد توانایی در این اقشار برای داشتن یک زندگی سالم و بدور از تنش در جامعه، ایجاد شغل و مهیا نمودن شرایط برای درآمدزایی توسط مددجویان و خارج شدن ایشان از تحت حمایت موسسات ذیربط را می توان نقطه مشترک بین اهداف موسسات نیکوکاری فعال در این حوزه دانست.
در پی برگزاری همایش توسعه اشتغال و کارآفرینی توسط جامعه نیکوکاری ابرار وابسته به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در تیر ماه ۱۳۹۲ کمیته شبکه سازی به عنوان دستاوردی منتج از این همایش، با ۸ سمن و موسسه نیکوکاری تشکیل و به مرور۱۶ موسسه را شامل شد.

اعضا کمیته شبکه سازی در جلساتی که هر دو هفته یکبار به طور مستمر برگزار می گردید به این نتیجه رسیدند، علیرغم برخی تلاشها از سوی موسسات نیکوکاری در طول سالهای اخیر، برای ایجاد هم افزایی و شکل دهی شبکه ای ملی از موسسات نیکوکاری با هدف تثبیت نقش و جایگاه مدنی در پی ریزی سیاست های کشور وتوان افزایی و ظرفیت سازی شکل نگرفته است. بر همین اساس، تصمیم بر آن شد تا با بکارگیری و شناسائی همه سازمان های شبکه ای موجود در این زمینه اساس شکل گیری شبکه ای در سطح ملی پایه گذاری شود.
کمیته شبکه سازی در تاریخ ۲۵/۰۹/۹۲ به دنبال برگزاری جلسات اولیه، نشستی مشترک با حضور جمع کثیری از سمن ها و سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه های مختلف و مرتبط برگزار نمود و ضمن ارائه مأموریت و اهداف پیش بینی شده ۱۰ مؤسسه به عنوان هیأت مؤسس شبکه ملی مؤسسات نیکوکاری و خیریه انتخاب و مقرر گردید تا زمان ثبت قانونی شبکه در وزارت کشور کمیته شبکه سازی به عنوان بازوی مشورتی هیأت موسس به حیات خود ادامه دهد. این کمیته به همراه هیأت مؤسس منتخب با برگزاری جلسات متعدد اساسنامه و آئین نامه های شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه را تنظیم و با گذشت بیش از دو سال و هفت ماه از فعالیت خود و برگزاری ۶۰ جلسه و برپایی ۴ نشست مشترک با سایر سمن ها و موسسات نیکوکاری و خیریه، سرانجام با مشارکت بیش از ۱۰۰ موسسه از سازمان های مردم نهاد موفق به تشکیل هسته اولیه شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه گردید.
کمیته شبکه سازی در تاریخ ۰۲/۰۹/۹۴ طبق ماده ۱۳ اساسنامه شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه اقدام به برگزاری اولین دوره انتخابات هیأت مدیره و بازرسان شبکه نمود و در تاریخ ۱۹/۰۲/۱۳۹۵  از سوی وزارت کشور موفق به اخذ پروانه فعالیت به شماره ۳۸۲۲۰ جهت فعالیت ملی گردید.
شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه حاصل هم فکری و همکاری تعدادی از موسسات مردم نهاد و نیکوکاری است که به صورت داوطلبانه و به منظور برقراری ارتباط در راستای توسعه فرهنگ نیکوکاری، ارتقای سطح کیفی فعالیت های سمن ها و موسسات نیکوکاری و خیریه، افزایش تعامل و همکاری آن ها، شناسایی و ادامه راهکار برای رفع مسائل و مشکلات، تعامل با دستگاه های دولتی و غیر دولتی شکل گرفته و فعالیت های آن می تواند دستاورد ارزشمندی را برای جامعه مدنی کشور به همراه داشته باشد.

درج اطلاعات ستاره دار (*) الزامی است.
verification
سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo