شبکه مجازی خیرین کشور
  •   سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸
همدلی             اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص             آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک             جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید             هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی             شرایط متولی وقف             احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف             به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام             جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه             پزشکان بدون مرز            

 امروزه مصرف کنندگان بیشتر تمایل دارند تا از محصولات برندی خرید کنند که تنها به فکر سودآوری نیستند بلکه در قبال جامعه خود احساس مسئولیت می کنند.

 انجمن سرمایه گذاری های پایدار ایالات متحده آمریکا که توسط 443 سرمایه گذار و 272 مددکار مالی اداره می شود، یکی از جالب ترین بخش های سرمایه گذاری را تأثیر اجتماعی و بازده آن می داند.

نتایج گزارشات این انجمن نشان می دهد که 72 درصد از شرکت هایی که با هدف تأثیر اجتماعی بیشتر فعالیت می کنند، سودآوری بیشتر و حتی نوسانات اقتصادی کمتری در طول فعالیت های خود داشته اند. زیرا در جایی که نوسانات کمتری وجود دارد، رشد اقتصادی و بازده سرمایه بیشتری وجود خواهد داشت.

بنابراین با توجه به اینکه بازده صندوق های سرمایه گذاری پایدار اجتماعی، بیش از متوسط بازده صندوق های سرمایه گذاری سنتی است، این مورد را می توان نقطه ی عطفی برای توجیه و جلب سرمایه در پروژه های اجتماعی دانست.

در ادامه مقاله نمونه های موفقی از شرکت های کارآفرین اجتماعی را معرفی خواهیم کرد.

شرکت هدفون LSTN

LSTN با یک هدف منحصر به فرد تاسیس شد: تغییر زندگی از طریق قدرت موسیقی.

بخشی از درآمد حاصل از فروش تمام محصولات LSTN صرف کمک های شنوایی به افراد نیازمند در سراسر جهان از طریق بنیاد شنوایی استارکی، می شود. در طول 4 سال گذشته، LSTN به بیش از 22000 نفر در سراسر جهان کمک کرده است تا برای اولین بار صداها را بشنوند.

این شرکت با ارائه محصولات با کیفیت و دوستدار محیط زیست خود به شرکت های هواپیمایی و سمینارها و... آنها را تشویق و ترغیب به مشارکت در پروژه های سرمایه گذاری اجتماعی و اشتغال آفرینی برای افراد کم شنوا و ناشنوا و خانواده آنها می کند.

 

کفش بنگس  

هانس دیویس، موسس و مدیر عامل , BANGS Shoes تصمیم گرفت با تولید کفش های بوم ساخت 20% از درآمد خود را در زمینه کارآفرینی محلی سرمایه گذاری کند و با این هدف، هم اکنون از 667 شرکت کارآفرین در 63 کشور جهان حمایت می کند.

 

Tentree

تنتیری، شرکت تولید پوشاک است که تولیداتی سازگار با محیط زیست دارد. تنتیری، با کاشت درختان، ایجاد شغل و آموزش مردم محلی، با هدف ایجاد تاثیر پایدار بر زمین و مردم فعالیت می کند.

 

Charity Charge

این خیریه راهی متفاوت و آسان را برای کمک های مالی از طریق کارت های اعتباری ایجاد نموده است. به طور مثال فرد نیکوکار کارت های خرید خود را از طریق بانک به گونه ای تنظیم می کند که با هر خرید مبلغ 0.08% از کل مبلغی که خرید کرده و کارت کشیده به پروژه خیریه مورد نظرش اختصاص یابد.

MADI Apparel

کارخانه تولید لباس زیر زنانه است که با هدف حمایت از بهداشت زنان و کارآفرینی آن ها، به تولید لباس های زیر بهداشتی و ارگانیک می پردازد. محصولات این کارخانه در تمام پناهگاه های زنان، زندان ها و محل حوادث غیرمترقبه به طور رایگان توزیع می شود.

UpEffect

UpEffect تنها یک پلتفرم نیست بلکه با ارائه مشاوره های تخصصی و منابع لازم به کسب و کارهای اجتماعی، به راه اندازی استارت آپ ها کمک می کند تا به اهداف مالی و اجتماعی خود دست یابند.

UpEffect معتقد است برای تبدیل ایده کارآفرینان به واقعیت باید از پروژه ها حمایت و کسب و کارهای جدید را ایجاد کرد. بنابراین UpEffect با سرمایه گذاری در پروژه های اجتماعی خوب در سراسر جهان از کارآفرینان اجتماعی حمایت می کند.

 

کلینیک مراقبت از چشم و عینک SOLO 

با اعتقاد به این که بیش از 80% از نابینایی ها قابل پیشگیری هستند، 10% از سود خود را به افراد نیازمند کمک های چشم پزشکی، عینک و جراحی آب مروارید اختصاص می دهد و تاکنون 32 کشور را تحت حمایت های مراقبت از چشم قرار داده است. این کلینیک با سرمایه گذاری در پروژه های محلی ضمن آموزش و راه اندازی کلینیک های چشم پزشکی  بومی، به مناطق محروم از خدمات تخصصی پزشکی کمک رسانی می کند.

سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo