شبکه مجازی خیرین کشور
  •   شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸
پزشکان بدون مرز             همدلی             اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص             آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک             جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید             هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی             شرایط متولی وقف             احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف             به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام             جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه            
چهارشنبه 12 دي 1397
0
۸۰۰ مددجوی کمیته امداد در سیستان و بلوچستان صاحب‌خانه شدند

مراسم افتتاح و واگذاری ۸۰۰ واحد مسکونی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد سیستان و بلوچستان با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

 ابراهیم بازیان مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان این نهاد با بیان اینکه مقاوم‌سازی و تامین مسکن برای مددجویان تحت حمایت در صدر اولویت‌های این نهاد است، افزود: کمیته امداد در راستای ماموریت‌های خود به منظور توانمندی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی خانوارهای جامعه هدف به ویژه در مناطق روستایی، توجه ویژه‌ای به تامین مسکن مددجویان دارد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص در مناطق محروم و صعب‌العبور، کمیته امداد استفاده از هم‌افزایی و همگرایی نهادها و دستگاه‌های مسئول در محرومیت‌زدایی را مورد توجه قرار داده است و در همین راستا در سال ۹۵ تفاهم‌نامه‌ای را با سپاه پاسداران به منظور ساخت ۲۰ هزار واحد مسکن روستایی برای مددجویان امداد منعقد کرد.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد اضافه کرد: براساس این تفاهم نامه، سپاه مجری ساخت و تامین کننده بخشی از اعتبارات مورد نیاز شد و کمیته امداد به عنوان تامین کننده مالی و معرفی کننده جامعه هدف شناخته شد.

بازیان با اشاره به اینکه فاز یک این تفاهم‌نامه در قالب ساخت ۴ هزار واحد مسکونی تا دهه فجر امسال به پایان رسیده و تحویل خانوارهای تحت حمایت می‌شود، تاکید کرد: سهم استان سیستان و بلوچستان از فاز یک تفاهم‌نامه، ساخت هزار واحد مسکونی در ۵۴۵ روستای این استان بوده است که امروز مراسم واگذاری ۸۰۰ واحد مسکونی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور در یکی از واحدهای احداث شده به صورت نمادین برگزار شد.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد اظهار کرد: برای ساخت هر واحد مسکونی روستایی در این پروژه بیش از ۳۰ میلیون تومان هزینه شده که از این میزان ۲۵ میلیون تومان توسط کمیته امداد و ۵ میلیون تومان توسط سپاه تامین شده است.

بازیان افزود: میانگین مساحت واحدهای احداث شده ۵۰ متر است و به صورت یک واحد مسکونی کامل و برخوردار از حداقل‌های مناسب برای خانوار تحت پوشش امداد طراحی شده و مبتنی بر رعایت الزامات فنی و اجرایی ساخته شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع برای ساخت این ۸۰۰ واحد مسکونی ۲۴۰ میلیارد ریال هزینه شده است، ادامه داد: فاز دوم این تفاهم‌نامه با هدف ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی امسال آغاز شده و با مشارکت کمیته امداد، سپاه پاسداران و بنیاد برکت در ۱۴ استان کشور اجرا می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد اضافه کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، ساخت این ۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی در شش ماهه اول سال ۹۸ به پایان رسیده و به مددجویان تحویل می‌شود.

بازیان مجموع خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد که فاقد مسکن هستند را ۱۰۰ هزار خانوار اعلام کرد و گفت: مقرر شده است در برنامه ششم کمیته امداد، تامین مسکن و مقاوم‌سازی مساکن تمامی مددجویان انجام شود. بخش زیادی از این مهم با خرید و احداث مسکن و بخشی با رهن و اجاره واحدهای مناسب و مقاوم انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، حدود ۳۰۰ هزار واحد روستایی نیازمند بازسازی، به‌سازی و مقاوم‌سازی است که در اولویت برنامه‌های کمیته امداد قرار دارد.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد تاکید کرد: اولویت کمیته امداد در تامین مسکن مددجویان مربوط به خانواده‌های ۳ نفره و بالاتر است و در همین راستا ۶۰ هزار خدمت در حوزه مسکن شامل هشت هزار مسکن شهری، ۲۲ هزار مسکن روستایی و ۳۰ هزار مورد تعمیر در سراسر کشور به مددجویان ارائه شده است.

شایان ذکر است، صبح امروز مراسم افتتاح و واگذاری ۸۰۰ واحد مسکونی به مددجویان این نهاد که با مشارکت سپاه پاسداران و کمیته امداد احداث شده است، با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

درج اطلاعات ستاره دار (*) الزامی است.
verification
سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo