شبکه مجازی خیرین کشور
  •   سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸
شرایط متولی وقف             احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف             به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام             جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه             پزشکان بدون مرز             همدلی             اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص             آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک             جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید             هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی            

آخرین اخبار

آخرین همایش ها

یکشنبه 31 تير 1397
0
گرما، تعداد اهداکنندگان خون در تهران را کم کرد

مدیرکل انتقال خون استان تهران شمار مراجعه کنندگان روزانه در تهران به مراکز انتقال خون را بیش از یک هزار و 300 نفر اعلام کرد و گفت: یک هزار و 100 نفر از آنها موفق به اهدای خون می شوند اما با این حال گرمای هوا و انتظار ماندن مردم سبب کاهش مراجعه آنها شده است.

مرتضی طباطبایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر میزان خونی که توسط اهداکنندگان به صورت داوطلبانه اهدا می شود در حد نیاز مراکز درمانی و بیمارستانی تهران است. 

وی ادامه داد: میزان استقبال برای اهدای خون در بهار و اوایل تابستان سال گذشته نسبت به مدت مشابه امسال بهتر بود؛ اکنون برای تشویق و ترغیب مردم به اهدای خون، تبلیغات عمومی در رسانه ها سه تا پنج برابر افزایش یافته است. 

مدیرکل انتقال خون استان تهران به قطعی برق و تعطیلی موقت برخی مراکز شهرستانی انتقال خون استان تهران اشاره کرد و گفت: گرمی هوا و در انتظار ماندن مردم موجب شده است که میزان مراجعه کنندگان برای اهدای خون در استان تهران کاهش یابد.

وی با بیان اینکه مشکل قطعی برق در مراکز جامع اهدای خون مانند مناطق چهار و پنج به دلیل داشتن ژنراتور کمتر است، افزود: اهداکنندگان خون باید توجه داشته باشند که نیاز به خون و فرآورده های خونی همیشگی است و به ویژه در فصل های گرم سال بیشتر از همیشه به کمک بیماران نیازمند به خون بشتابند.

 گروه های خونی منفی بیشتر از دیگران خون اهدا کنند
طباطبایی با بیان اینکه 90 درصد ایرانیان دارای گروه های خونی مثبت هستند، از اهداکنندگان خون با گروه های خون منفی خواست بیش از دیگران خون اهدا کنند و این عمل نوع دوستانه را مورد توجه ویژه قرار دهند. 

وی از همه افرادی که شرایط اهدای خون را دارند و در سلامت به سر می برند، به ویژه بانوان که نیمی از جامعه را تشکیل می دهند، خواست برای اهدای خون اقدام کنند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران، در حال حاضر میزان ذخیره خون و فرآورده های خونی در استان تهران را خوب اعلام کرد و گفت: تا هفت روز ذخیره داریم و مشکلی در این مورد وجود ندارد؛ با این حال نیاز به جذب اهداکنندگان در گروه های خونی منفی و همچنین تامین پلاکت است.

وی گفت: لازم است اهداکنندگان به ویژه اهداکنندگان مستمر(با سابقه حداقل دوبار اهدا در سال) بیش از پیش در فصل گرما یاریگر انتقال خون و نجات بخش بیماران نیازمند باشند.

 در حال حاضر در ایران اهدای خون به صورت کاملا داوطلبانه انجام می شود و شاخص اهدای خون نیز در کشور 27 نفر به ازای هر یک هزار نفر جمعیت است که شاخص مطلوبی محسوب می شود.

درج اطلاعات ستاره دار (*) الزامی است.
verification
سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo