شبکه مجازی خیرین کشور
  •   جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام             جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه             پزشکان بدون مرز             همدلی             اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص             آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک             جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید             هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی             شرایط متولی وقف             احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف            
سه شنبه 01 آبان 1397
0
رایزنی کمیته امداد برای جذب اعتبارات جدید|افزایش ۲ برابری مراجعه نیازمندان به کمیته امداد

 

به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه - فاطمه رهبر ، با بیان اینکه مراجعه به کمیته امداد در شرایط اقتصادی جدید نسبت به قبل دو برابر شده است گفت: پیش از این منابع کمیته امداد از سوی مجلس شورای اسلامی تعریف، تعیین و تصویب شده است. همچنین اعتبارات ستادی و کمک های مردمی، منابع دیگری برای کمک به نیازمندان بودند که از سال های گذشته برنامه ریزی شده و در اختیار نیازمندان قرار داده می شدند. با این وجود برای پاسخگویی به این دسته از مراجعات جدید باید منابع جدیدی نیز در اختیار داشته باشیم.

وی با اشاره به افزایش ۳ تا ۴ برابری مستمری مددجویان در سال گذشته اظهارکرد: یکی از منابع افزایش مستمری مددجویان از محل تبصره ۱۴ است که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است. سال گذشته مستمری مددجویان از محل همین تبصره افزایش یافت که در حدود ۴ هزار میلیارد تومان به شکل مشترک به تناسب ۳۰ و ۴۰ بین کمیته امداد و سازمان بهزیستی تقسیم شد.


به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه- رهبر با بیان اینکه طبق تبصره ۱۴ امسال اعتبار کمک به مددجویان و کاهش فقر از ۴۰۰۰ میلیارد تومان به ۷۰۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است گفت: اختصاص این بودجه نیازمند بخشنامه و ساز و کارهای اجرایی بوده که طی ۴ ماه نخست با جلسات متعدد مسئولین با سازمان برنامه و بودجه این مبلغ اجرایی شده و به همان تناسب بین کمیته امداد و سازمان بهزیستی تخصیص یافته است. امسال حدود ۴۷۰ هزار خانوار از سوی کمیته امداد شناسایی شدند و کمیته امداد می تواند بیش از ۷۰۰ هزار خانوار را تحت پوشش قرار دهد اما با وجود این میزان بودجه با توجه به مراجعات جدید، افزایش بودجه کفاف نمی دهد.

به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه- معاون حمایت و سلامت کمیته امداد در ادامه توضیح داد: به این ترتیب توانستیم مستمری مددجویان را ۳ تا ۴ برابر کنیم یعنی مستمری آنها از ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان برای خانوارهای ۱ تا ۵ نفره به ۱۶۰ تا ۴۶۰ هزار تومان برای این خانواده ها افزایش پیدا کرد که این میزان مستمری جدا از میزان یارانه دریافتی این خانواده ها است.

وی در ادامه از رایزنی های رئیس کمیته امداد امام خمینی با رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد و گفت: قول هایی برای اختصاص اعتبار جدید به کمیته به امداد داده شده است. همچنین رایزنی هایی با آقای ایزدی رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها با توجه به شرایط اقتصادی جدید صورت گرفته است تا اعتبارات جدیدی کسب کنیم و افراد بیشتری را تحت پوشش کمیته امداد قرار دهیم.


به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه- معاون حمایت و سلامت کمیته امداد افزود: همچنین ارتباطمان را با موسسات خیریه قوی تر کردیم؛ به طوری که قرار شد طی یک هم افزایی با بنیاد علوی به عنوان یکی از سازمان های اجرایی بنیاد مستضعفان، هم افزایی برای تهیه سبد غذایی انجام شود تا برخی از استان هایی که میزان محرومیت بیشتری دارند شناسایی شده و حمایت غذایی از آنها صورت بگیرد. به این ترتیب که بسته های غذایی را بین نیازمندان این استانها توزیع کنیم. با شرایط فعلی از هر ظرفیتی مثل کمک خیران و جذب اعتبارات استفاده خواهیم کرد.

به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه
 

درج اطلاعات ستاره دار (*) الزامی است.
verification
سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo