شبکه مجازی خیرین کشور
  •   شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸
هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی             شرایط متولی وقف             احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف             به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام             جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه             پزشکان بدون مرز             همدلی             اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص             آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک             جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید            
شنبه 12 آبان 1397
0
خلاء قانونی ساماندهی خیریه های حوزه سلامت را با مشکل روبرو کرده است!

به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان زنجان گفت: وجود خلاء قانونی ساماندهی انجمن و تشکل‌های خیریه و سازمان‌های مردم نهاد را با مشکل جدی روبرو کرده است.

به گزارش به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه جمشید وفادر گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون انجمن‌ها و خیریه‌های حوزه سلامت بدون دخالت دولت فعالیت می‌کنند و در واقع هیچ نوع کنترل و نظارتی بر عملکرد، فعالیت‌ها و حتی هزینه کرد آن‌ها وجود ندارد.
وی اظهار کرد: این در حالی است، ساماندهی خیریه‌ها و حتی سازمان‌های مردم نهاد می‌تواند به پیشبرد بهتر برنامه‌ها و اهداف تعیین شده کمک فراوانی کند.
وفا خاطرنشان کرد: موضوع مهمی که وجود دارد این است، انجمن‌های خیریه حوزه سلامت و همچنین سازمان‌های مردم نهاد در مسیر و اولویت‌های دولت حرکت نمی‌کنند و از طرفی بین فعالیت آن‌ها موازی کاری مشاهده می‌شود و این اقدام به نفع مردم نیست.
به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان زنجان ادامه داد: انجمن های خیریه حوزه سلامت، طی فرآیندی هیات مدیره تشکیل می‌دهند و در عمل بر فعالیت‌ها و تصمیمات بعدی نظارتی وجود ندارد.
وی بیان کرد: برخی از این انجمن‌های خیریه سلامت و سازمان‌های مردم نهاد مبالغ سرسام‌آوری را هزینه می‌کنند و در اغلب موارد با اولویت‌های تعیین شده دولت همسو نیست.
به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه وفا افزود: متاسفانه انجمن‌های خیریه حوزه سلامت این مجمع را به رسمیت نمی‌شناسند و علاوه بر آن نبود نظارت‌های کافی و ارائه‌نکردن فعالیت عملکردی خود به مراکزی بالاتر از خود آن خیریه مشکلات را افزایش داده است.
مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان زنجان ادامه داد: اغلب انجمن‌های خیریه فعال در حوزه سلامت این استان که طی سال‌های گذشته با اخذ مجور لازم فعالیت خود را آغار کرده اند، در ارتباط با فعالیت کاری خود هیچ آماری به این مجمع ارائه نمی‌کنند.
وی اظهار کرد: راهکار ساماندهی انجمن خیریه حوزه سلامت و سازمان‌های مردم نهاد در این بخش ارائه لایحه از طرف هیات دولت است که تحقق این مهم می تواند به صدور مجوزهای لازم از وزارتخانه مربوطه را بیش از گذشته امکان پذیر کند.
وفا خاطر نشان کرد: مجمع خیرین سلامت این استان و حتی سطح کشور در ساماندهی انجمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد موفق عمل نکرده و این موضوع به نوبه خود مشکلات عدیده‌ای را موجب شده است.
هم اکنون حدود ۱۵ انجمن خیریه حوزه سلامت در این استان فعال هستند و فقط تعدادی از این انجمن‌ها با این مجمع تعامل خوبی دارند.

به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه

درج اطلاعات ستاره دار (*) الزامی است.
verification
سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo