شبکه مجازی خیرین کشور
  •   سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸
شرایط متولی وقف             احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف             به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام             جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه             پزشکان بدون مرز             همدلی             اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص             آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک             جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید             هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی            

آخرین اخبار

آخرین همایش ها

یکشنبه 13 آبان 1397
0
جای خالی قانون در اجرای مسئولیت اجتماعی

 فرهاد اقطار در گفتگو به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه در مورد مسئولیت اجتماعی در ایران گفت: در حال اجرای مسئولیت اجتماعی در سازمان بهزیستی هستیم و دو سال قبل نیز همایش مسئولیتهای اجتماعی را با حضور رئیس جمهور برگزار کردیم و هم اکنون نیز عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وی گفت: امسال نیز طی یک ماه و نیم آینده از سازمانهایی که با بهزیستی در این خصوص همکاری کرده اند انتخاب و از آنها تقدیر می شود.

به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه - رئیس دبیرخانه مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه مسئولیت اجتماعی دو نوع فردی و شرکتی است اظهار داشت: برای فرآیند اجرایی مسئولیت اجتماعی ایزو تعریف شده و  محورهای ۷ گانه ای دارد که برای هر کدام ۵ زیر مجموعه تعریف شده است.

وی تاکید کرد: در برخی از شرکتها مانند آب و فاضلاب، نفت و ابفا مسئولیت اجتماعی اجرا می شود و فقط ایرادی که در کشورما وجود دارد در تعاریف مسئولیتهای اجتماعی شرکتها است که هنوز به درستی صورت نگرفته است.

به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه - به گفته اقطار، مسئولیت اجتماعی از  حقوق و بیمه پرسنل در شرکتها آغاز می شود و در ابعاد بزرگتر به روستا و شهر می رسد. برخی برندهای بزرگ کشورها مسئولیتهای اجتماعی کشورهای دیگر را انجام می دهند که این موضوع می تواند  ساخت شیرخوارگاه ها  و مدرسه باشد اما در ایران سطوح مسئولیت اجتماعی تعریف نشده است.

وی با تاکید بر اینکه در همه حوزه ها ظرفیت مسئولیت اجتماعی وجود دارد، اما نهادینه نشده است گفت: تمام شرکتهای بزرگ و کارخانه ها کمکهایی را ارائه می کنند اما این موضوع نهادینه نشده است و اینگونه نیست که بگوییم شرکتهای خودرو سازی مان بابت این کاری که می کند یک مسئولیت اجتماعی را نیز انجام می دهد.

وی افزود: به عنوان مثال برای یک شرکت بزرگ خودرو سازی داخلی که هرسال خودروهایی را تولید می کند و در قبال آن تعدادی انسان در اثر تصادف با خودرو قطع نخاعی می شود  تعریفی صورت نگرفته که بابت این موضوع از این افراد حمایت کند باید ساختار حمایت از ضایع نخاعی ها را داشته باشد که این امر نیز تعریف مجلس را می خواهد  تا یک ساختار نهادینه ایجاد شود.

به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه - رئیس دبیرخانه مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه بهزیستی و کمیته امداد حمایتهایی از افراد بیمار در اثر تصادفات انجام می دهد، گفت: اما در کشور ما اختصاص یک درصد از تولید ناخالص و یا خالص شرکتهای خودرو سازی بابت کسانی که مجروحیت و معلولیت پیدا می کنند و یا یتیم می شوند تصویب نشده است و این ساختار لازم است که تعریف شود که می تواند بصورت کمکهای نقدی و یا خدمات باشد.

وی بیان داشت: در برخی از کشورهای اروپایی اگر یک ساعت برای خیریه ها و نگهداری کودکان و ... کار کنند جزء ساعت درسی دانشگاه محاسبه می شود و یا اینکه اگر یک شرکتی کار خیری در یک کشوری یا جایی برای یک عده انجام دهد آن را جزو معافیت مالیاتی شرکت حساب می کنند اما درایران اینگونه نیست.

به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه - اقطار گفت: جای خالی قانون برای نهادینه سازی و یکپارچه سازی مسئولیت اجتماعی احساس می شود و با تعریف ساختار منسجم می توان از اجرایی شدن مسئولیت اجتماعی در شرکتها و سازمانها در جهت کاهش آسیبهای اجتماعی، حفظ محیط زیست و ... بهره برد.

 

به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه

درج اطلاعات ستاره دار (*) الزامی است.
verification
سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo