شبکه مجازی خیرین کشور
  •   جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸
احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف             به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام             جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه             پزشکان بدون مرز             همدلی             اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص             آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک             جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید             هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی             شرایط متولی وقف            

آخرین اخبار

آخرین همایش ها

جمعه 18 خرداد 1397
0
جامعه نیکوکاری ابرار از بازسازی مدارس آسیب دیده خبر داد!

مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار گفت: بازسازی مدارس آسیب دیده در استان‌های بوشهر، آذربایجان شرقی و کرمانشاه را در دستور کار قرار داده‌ایم که 51 مدرسه را شامل می شود.

 علی اصغر خامنوی، شامگاه پنج شنبه (10 خرداد) در جشن اعطای بورس تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان مستعد جامعه نیکوکاری ابرار که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی همواره دغدغه مسئولیت‌های اجتماعی را داشته‌اند به همین دلیل جامعه نیکوکاری ابرار ایجاد شد.

وی افزود: از سال 88 روسا و هیات رئیسه اتاق بازرگانی تصمیم گرفتند که جامعه نیکوکاری را راه اندازی کنند و فعالیت‌های اعضاء جهت توسعه کارهای خیر و گسترش آن در این قالب شکل بگیرد.

مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار، فعالیت اولیه جامعه نیکوکاری ابرار را بر دو محور ذکر کرد و گفت: در این راستا توانمندی و توانمندسازی مناطق محروم و بورسیه تحصیلی دانش آموزان مستعد در هیات مدیره اتاق بازرگانی مورد تصویب قرار گرفت.

وی هدف از بورسیه تحصیلی دانش آموزان مستعد را جلوگیری از ترک تحصیل این دانش آموزان و تشویق استعدادهای برتر تحصیلی برای رسیدن به مقاطع دانشگاهی و بالاتر عنوان کرد.

خامنوی ادامه داد: در این راستا بورسیه تحصیلی دانش آموزان در حال حاضر در 28 استان کشور توسط جامعه نیکوکاری ابرار انجام شده و تا پایان سال هم در دیگر استان‌های باقی مانده صورت می گیرد.

وی ذکر کرد: جامعه نیکوکاری ابرار بورسیه تحصیلی را با همکاری نهادهایی همچون آموزش و پرورش، کمیته امداد و بهزیستی انجام می‌دهد و این نهادها در شناسایی دانش آموزان مستعد این مجموعه را همراهی می کنند.

مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار در ادامه به دیگر فعالیت های جامعه نیکوکاری ابرار اشاره و تصریح کرد: طرح توسعه پایدار روستایی با رویکرد اشتغال و کارآفرینی از سال 92 به صورت پایلوت در روستایی در خراسان جنوبی آغاز شد و در حال حاضر در سه استان کشور در جریان است.

وی این سه استان را کردستان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان برشمرد و اعلام کرد: این طرح در 11 روستای محروم در این مناطق دنبال شده و تلاش می شود با همکاری صندوق کارآفرینی امید در آینده در روستاها اقدامات خوبی صورت گیرد.

خامنوی اظهار کرد: یکی دیگر از فعالیت های ابرار حضور در مناطق آسیب دیده ناشی از حوادث غیرمترقبه همچون سیل و زلزله است که در این مناطق در بازسازی مدارس و مراکز آموزشی صدمه دیده فعالیت می‌کنیم.

وی افزود: در این راستا بازسازی مدارس در استان های بوشهر، آذربایجان شرقی و کرمانشاه را در دستور کار قرار داده ایم که 51 مدرسه را شامل می شود.

مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار ذکر کرد: در حال حاضر کار بازسازی 39 مدرسه را آغاز کرده ایم که امیدواریم تا مهرماه سال جاری اکثر مدارس آماده بهره برداری شوند.

وی به هم افزایی با خیران در راستای فعالیت‌های عام المنفعه هم اشاره و عنوان کرد: با همراهی خیران شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه را تشکیل داده ایم که در حال حاضر 130 موسسه عضو این تشکل هستند و از تجربیات همدیگر استفاده می کنند.

خامنوی با اشاره به دستور کار قرار گرفتن دو طرح دیگر در سال جاری در جامعه نیکوکاری ابرار، گفت: نابرخورداری و محرومیت هایی که در خانواده ها مانع تحصیل فرزندان می‌شود را شناسایی می کنیم و همچنین با همراهی فعالان اقتصادی برای اشتغال جوانانی که در مناطق دورافتاده و محروم هستند آموزش هایی را ارائه خواهیم داد.

درج اطلاعات ستاره دار (*) الزامی است.
verification
سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo