شبکه مجازی خیرین کشور
  •   چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام             جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه             پزشکان بدون مرز             همدلی             اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص             آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک             جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید             هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی             شرایط متولی وقف             احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف            

آخرین اخبار

آخرین همایش ها

دوشنبه 13 اسفند 1397
0
تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان برای بیمه «زنان سرپرست خانوار»

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان در قالب برنامه ششم و بودجه ۹۸ برای بیمه زنان سرپرست خانوار و زنان بد سرپرست خبر داد.

 فریده اولاد قباد در رابطه با طرح بیمه زنان سرپرست خانوار که بار دیگر در مجلس مطرح شده است، اظهار کرد:  در برنامه ششم توسعه مصوبات خوبی را برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی تصویب کردیم که ماده ۸۰ را شامل می شود و بودجه ها متناسب با این برنامه تخصص می یابد.

وی از تخصیص ۲۳۰ میلیارد تومان بودجه برای پیگیری از آسیب های اجتماعی در بودجه سال جاری سخن گفت و افزود: برای بودجه ۹۸ با توجه به جلسات کمیسیون‌های تخصصی از جمله جلسه فراکسیون زنان مجلس با سازمان بهزیستی، وزارت کار و سایر وزراء، حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برای بیمه زنان سرپرست خانوار و نیز زنان بد سرپرست مصوب شد.

اولاد قباد ادامه داد: کمیته امداد و سازمان بهزیستی با توجه به سیاست ها و برنامه های خود افراد بد سرپرست و زنان سرپرست خانوار را تحت پوشش قرار می دهند؛ اما نباید زنانی را که در جامعه دچار شرایط خاص هستند، رها کنیم.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه این زنان همان مادرانی هستند که تربیت نسل آینده را بر عهده دارند، یادآور شد: بودجه ۳۰۰ میلیارد تومانی در صحن علنی مجلس مصوب شد و پیشنهادِ آن از سوی کمیسیون اجتماعی مجلس نیز مطرح ولی سقف اعتبار را تعیین نکرده بودند.

اولاد قباد که در برنامه‌ای رادیویی صحبت می‌کرد با بیان اینکه در صحن فقط سقف اعتبار را برای بودجه تعیین کردیم، گفت: این قانون در برنامه موجود بود و در قالب کمیسیون تلفیق نیز زنان بد سرپرست و سرپرست خانوار مورد نظر بودند.

وی گفت: زنان بد سرپرست و سرپرست خانوار از اولویت‌های برنامه ششم توسعه هستند؛ لذا در فراکسیون زنان مجلس جلساتی را با خانم ابتکار، آقای شریعتمداری و... برگزار کردیم و بانک اطلاعاتی زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست را با توجه به رویکرد نظارتی مجلس از معاونت زنان ریاست جمهوری و وزارت تعاون دریافت کردیم.

اولاد قباد افزود: بیشترین ارباب رجوعان ما زنان بد سرپرست یا زنان سرپرست خانوار هستند و ما نمی توانیم این افراد را به صِرفِ تصویب قانون، رها کنیم.

وی همچنین تاکید کرد که نمایندگان کمیته امداد و سازمان بهزیستی نیز در این جلسات حضور دارند و خاطرنشان کرد: آمار به ما اعلام شده تا برج ۹ میزانی از بودجه به بیمه زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست تخصیص یافته ولی در اسفند ماه جاری نیز باید نظارت را ادامه دهیم.

درج اطلاعات ستاره دار (*) الزامی است.
verification
سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo