شبکه مجازی خیرین کشور
  •   جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی             شرایط متولی وقف             احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف             به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام             جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه             پزشکان بدون مرز             همدلی             اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص             آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک             جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید            
چهارشنبه 09 آبان 1397
0
بنیاد بیل و ملیندا گیتس در زمینه توانمندسازی زنان تلاش می‌کنند!

به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه و به نقل از ویکی نیکی

بنیاد بیل و ملیندا گیتس که تاکنون زمان و منابع بسیار زیادی را به اهداف بهداشت و سلامت جهانی اختصاص داده، حالا در دوران #MeToo و Time’s Up (جنبش‌هایی که علیه آزار جنسی فعالیت می‌کنند)، مأموریت خود را به سمت دیگری متمرکز کرده است.

به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه و به نقل از ویکی نیکی - ملیندا گیتس در مقاله‌ای که در کوارتز منتشر شد، اعلام کرد که این بنیاد در طول چهار سال آینده ۱۷۰ میلیون دلار روی کمک به زنانی که در عرصه‌های اقتصادی فعالیت می‌کنند، سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این بنیاد بنیاد خیریه‌ ملیندا و بیل گیتس در حرکت بعدی خود، روی توانمندسازی زنان فعال اقتصادی و حمایت از جایگاه عادلانه‌ آنان در بازار  متمرکز خواهد شد. 

 

ملیندا گیتس نوشت: «هرچه زمان بیش‌تری را صرف بازدید از جوامع مختلف و ملاقات با مردم سراسر جهان می‌کنم، بیش‌تر مطمئن می‌شوم که اگر راه‌حلی سیستماتیک برای معضل نادیده انگاری زنان و دختران نیابیم، هرگز به اهداف‌مان دست پیدا نمی‌کنیم.»

 

بنیاد گیتس به‌ منظور آغاز این برنامه، سرمایه‌ خود را روی تسهیل فعالیت زنان در بازار، اطمینان از دسترسی آن‌ها به خدمات مالی و هم‎چنین قدرت بخشیدن به آن‌ها برای کمک به خودشان متمرکز کرده است.

به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه و به نقل از ویکی نیکی - به‌ عنوان‌ مثال این طرح به زنان کشاورز کمک می‌کند که محصولات خود را منصفانه قیمت‌‌گذاری کنند و صنفی سازمان‌‌دهی‌شده داشته باشند که از طریق آن، قدرت قیمت‌‌گذاری خود را تقویت ‌کنند. به‌علاوه به زنان هند و تانزانیا کمک می‌کند حساب‌های دیجیتالی افتتاح کنند که خودشان (و نه شوهرانشان) کنترل این حساب‌ها را در دست خواهند داشت. یکی دیگر از اهداف برنامه‌ فوق حمایت از گروه‌های زنانی است که زنان دیگر را آموزش می‌دهند. تحقیقات متعددی نشان می‌دهد که یکی از بهترین و امید بخش‌ترین روش‌های دستیابی به برابری جنسیتی، تامین سرمایه‌ زنان کار آفرین از طریق میکروکردیت‌ها و توانمندسازی اقتصادی دختران است.

 

همان‌طور که گیتس در این مقاله می‌نویسد: وقتی‌که پول در دست زنانی باشد که قدرت و دانش استفاده از آن را دارند، همه‌چیز تغییر می‌کند.

 

به گزارش شبکه خوبان شبکه عرضه و تقاضای خدمات خیریه و به نقل از ویکی نیکی

درج اطلاعات ستاره دار (*) الزامی است.
verification
سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo