شبکه مجازی خیرین کشور
  •   جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸
شرایط متولی وقف             احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف             به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام             جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه             پزشکان بدون مرز             همدلی             اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص             آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک             جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید             هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی            

آخرین اخبار

آخرین همایش ها

چهارشنبه 02 خرداد 1397
0
برنامه جامعی برای ترویج فرهنگ وقف تدوین شود

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موفقیت‌های سازمان اوقاف در احیاء و گسترش موقوفات و فعالیت‌های قرآنی بر تدوین برنامه‌ای جامع و نظام‌مندی برای جلوگیری از موازی‌کاری در زمینه ترویج فرهنگ وقف تاکید کرد.

 به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه زهرا سعیدی-نماینده مبارکه در مجلس شورای اسلامی- با اشاره به نقش ارزنده وقف در برطرف کردن مشکلات جامعه و خدمت به محرومان اظهار کرد: وقف نقش مهم و ارزنده‌ای در جامعه دارد و همه دستگاهها و نهادها باید در راستای اهدافی که برای آن تبیین شده حرکت کنند.
وی افزود: من احساس می‌کنم که گاهی یک سری موازی کاری‌ها در کنار هم انجام می‌شود که می‌طلبد با یک برنامه نظامند و جامع در راستای جایگاه واقعی وقف که برای آن تبیین شده است، گام برداشته شود.
نماینده مبارکه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در زمینه فعالیت‌های قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه بسیار خوب توانسته خود را نشان دهد و هرسال نشان داده که بهتر از گذشته این مسیر را ادامه داده است.
زهرا سعیدی افزود: با توجه به نیازهای جامعه موضوع مهمی که وجود دارد این است که باید فرهنگسازی وقف را به‌طور جدی انجام دهیم تا موقوفات به سوی اشتغال، فرهنگ، سلامتی و نیاز روز جامعه سوق داده شود.
وی بر تشویق مردم و فرهنگ‌سازی به سمت وقف‌های فرهنگی، سلامت‌محور و به‌خصوص اشتغال تاکید کرد و گفت: فرهنگ‌سازی لازم در این زمینه از سوی همه نهادها باید انجام شود و صدا و سیما و رسانه‌ها نیز باید کمک کنند.
نماینده مبارکه یادآور شد: نظام بودجه‌ریزی سازمان اوقاف باید به‌گونه‌ای باشد که دولت و مجلس بتوانند اعتبارات بیشتری به فریضه وقف اختصاص ‌دهند تا مشکلات موجود وقف حل شود.

درج اطلاعات ستاره دار (*) الزامی است.
verification
سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo