شبکه مجازی خیرین کشور
  •   جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸
جرس قافله…             هزینه کرد سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در امور خیرو عام المنفعه             پزشکان بدون مرز             همدلی             اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خیر شهرضایی برای نذر اشتغال             شرایط و نحوه نظارت سازمان اوقاف در موقوفات خاص             آنچه باید درباره قوانین وقف بدانیم             آغاز به کار شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در آینده نزدیک             جایگاه وقف و امور خیریه در قوانین اساسی ایران و مصر             قوانین وقف             حمایت بانک سامان از بازارچه خیریه زنجیره امید             هزینه 200 میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای بیماران دیابتی             شرایط متولی وقف             احداث بیمارستان 50 تختخوابی سرطان بابل با همت انجمن نیکوکاری سرطان             مشاوره حقوقی وقف             به زبان سعدی             ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته             آکسفام            

آخرین اخبار

آخرین همایش ها

دوشنبه 21 خرداد 1397
0
افتتاح اولین مرکز نیکوکاری در خراسان رضوی با رویکرد حمایت از ایتام اهل سنت

مراسم افتتاح مرکز نیکوکاری "ژنده پیل" با حضور مسئولان استانی و محلی برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از  سایت خبری کمیته امداد، حبیب الله آسوده، مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با بیان اینکه رعایت کرامت انسانی از موارد ضروری در مراکز نیکوکاری است گفت: این مراکز به منظور جلوگیری از موازی کاری موسسات و نهادهای حمایتی، تسریع در ارائه خدمت به نیازمندان محل، اتصال بین فقیر و غنی و کوتاه کردن زمان خدمت رسانی ایجاد شده است.

وی فلسفه تأسیس مراکز نیکوکاری را خدمات بیشتر به محرومان، اصلاح سبک زندگی و افزایش همگانی مشارکت‌های مردمی دانست و گفت: برون سپاری امور و واگذاری کارها به مردم، توسعه شبکه های نیکوکاری با تمرکز محله و محوریت مسجد و ایجاد تعامل با خیران و مؤسسه های خیریه از اهدافی است که در راه اندازی این مراکز دنبال می شود.

آسوده اظهار کرد: همکاری با مرکز نیکوکاری در اصل فراهم کردن زمینه ای برای تحقق فلسفه امام خمینی(ره) مبنی بر کمک به محرومان با حفظ کرامت آنهاست .

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی سرچشمه همه فعالیت ها را مساجد دانست و بیان کرد: راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در مساجد به گسترش کمک در محلات می انجامد. در این مراکز علاوه بر حفظ و صیانت اطلاعات نیازمندان به صورت محرمانه، نقاط ضعف و قوت و فرصت‌ها و تهدیدهای محله شناسایی می شود.

دراین مراسم شیرمحمدشاکربرآبادی، رئیس کمیته امداد تربت جام نیز گفت: برای هر 10 هزار نفر باید یک مرکز نیکوکاری به منظور حمایت از ایتام و محرومان در محلات ایجاد شود.

وی با تاکید بر اینکه نباید مددجویان را به این نهاد وابسته کنیم افزود: خدمات این نهاد در جهت توانمندی و ایجاد سلامت و امنیت افراد تحت حمایت است و نباید در جهت وابستگی مددجویان باشد.

رئیس کمیته امداد تربت جام بر افزایش توانایی و استقلال مددجویانی که برای مدت طولانی مورد حمایت این نهاد قرار دارند تاکید کرد و گفت: عدم داشتن اعتماد به نفس و احساس ناتوانی مانع حرکت مددجویان و افراد نیازمند به سوی توانمندی می شود که در این جهت باید ضریب امنیت حقوقی، اقتصادی و نشاط در خانواده ها را افزایش داد تا در مقابل چالشهای زندگی توفیق بیشتری داشته باشند.

در ادامه مولوی شرف الدین جامی الاحمدی امام جمعه اهل سنت تربت جام و رئیس هئیت عامل مرکز نیکوکاری ژنده پیل با بیان اینکه پیام کمیته امداد توسعه فرهنگ نیکوکاری است، گفت: این نهاد توسعه دهنده پیوندها و ارتباطات اجتماعی میان مردم، تکیه گاه و مدافع حقوق محرومان است .

وی از تاسیس این مرکز نیکوکاری که بخشی از مشکلات محرومان به ویژه ایتام و محسنین را حل می کند اظهار خرسندی کرد وگفت: مردم محور اصلی کار در کمیته امداد هستند و هیچ وقت به حاشیه نمی روند و در واقع با این مرکز مردم بدون واسطه به کمک نیازمندان می روند.

درج اطلاعات ستاره دار (*) الزامی است.
verification
سبد عرضه و تقاضای نیکی

سبد عرضه و تقاضای نیکی

Item removed. Undo